Čítam, čítaš, čítame…

In Novinky
16. marca 2020
2 minút(y) čítania
5/5 - (2 votes)

Každý vie, že marec je mesiac knihy. Koľkí z nás skutočne venujú knihám viac pozornosti?

Týchto 31 jarných dní môže slúžiť nato, aby sme si našli pokojné miesto, obľúbenú alebo nedočítanú knihu, a vytratili sa do sveta fantázie, lásky či načerpali energiu z podnetných stránok.

Čas náhlenia sa za cieľmi, výzvami, túžbami môžeme spomaliť len my sami. Prečo je to dobré? Naše životy sú ako pestré príbehy. Každý je jedinečný. Pokiaľ však nečítame pozorne, nezamýšľame sa a len bežíme od jednej méty k druhej, nestihneme si vychutnať všetky jeho farby, odtiene a prímesy. Nestihneme oceniť majstrovské dielo nášho bytia. Rozbehnutý vlak ťažko zmení smer, a predsa by občas mal. Vo chvíľach, ktoré sú vzácne a neopakovateľné.

Knihy nás robia šťastnejšími. V nejednej nachádzame sami seba, nejednej hlavnej postave radíme, čo urobiť alebo objavíme riešenia, na ktoré by sme inak neprišli. Knihy nám v mnohom nastavujú zrkadlo a nabádajú nás byť lepšími. No robia to tak, aby to nikto iný nevidel. Preto sú vzácnymi a vernými priateľmi.

Nielen v marci. Hoci je tento mesiac knižným sviatkom, dní v roku je mnoho a výborných kníh ešte viac. Nadýchnime sa vône strán, kedykoľvek je to možné.

Čítajme si.

Mária Bílková

YOLi.sk