O nás

YOLi (z anglického young literature) je vydavateľská značka, ktorá sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult.  YOLi knihy sú určené najmä mladým dospelým vo veku 13 – 21 rokov a ponúkajú široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj Lauren Kateová, Erin Wattová, Rainbow Rowellová či John Green.

YOLI logo

Milé čitateľky a čitatelia,

na krídlach malého čierneho motýľa sa ukrýva svet plný príbehov a farieb. S každou ďalšou knihou sa stáva bohatší a pestrejší. Spoločne s redakciou a grafikmi pracujeme na tom, aby sa tieto výnimočné knižky dostali až k vám v krásnom a originálnom spracovaní.

Odmenou za čas, ktorý im venujeme sú stránky plné fantázie, lásky, tajomstva, nádeje a snov. Skôr než sa dostanú na papier, stoja pred dlhým procesom, ktorý je pri každej knižke niečím jedinečný.

Čo teda robíme? Čítame, diskutujeme, fotíme, kreslíme, aranžujeme, škrtáme a opäť niečo vymýšľame. Okrem toho sa snažíme byť kreatívni a stále niečo inovovať. A počúvame… Vaše názory, otázky a postrehy, ktoré preberáme na našich poradách. A tešíme sa. Veľmi. Z každej novej knihy, či obálky a najmä z fotiek s knihami, ktoré nám posielate. Aj vďaka nim vidíme, že to, čo vytvárame sa stáva súčasťou vašich knižníc a možno aj sŕdc.

YOLi nie sú len kvietky a srdiečka, aj keď priznávame sa, máme ich radi. Je to množstvo inšpirácie a hlbokých myšlienok. Je to nový, neprebádaný svet, ktorý čaká len na vás.

Zn. Čítam bez prestávky.

YOLi.sk