Novinka Možno je to v nás

In Novinky
16. septembra 2022
2 minút(y) čítania
Rate this post

Pred pár dňami vyšla naša horúca novinka Možno je to v nás.

Ide o krásny príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí v sebe nájdu porozumenie. Obaja sa nachádzajú v inej časti pomyselnej spoločenskej hierarchie ich strednej školy. On je hviezda a futbalový talent. Ona má hendikep a je „tá s tou rukou“.

Keď sa však stretnú počas snehovej búrky v maličkom múzeu Thomasa Edisona, nájdu v sebe pochopenie jeden pre druhého. Postupne zisťujú, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Veď napokon sme všetci len ľudia so svojím strachom, neistotami a tajomstvami. Medzi letmo známymi spolužiakmi tak vzniká priateľstvo a možno… možno i trošku viac. Ustoja však ten nával úprimnosti?

Úprimnosť oslobodzuje, ale občas aj poriadne zabolí

Anotácia:

Stredoškoláčka Tegan je tichá a nenápadná, nechce pútať pozornosť. Aj tak jej má viac než dosť. V škole ju všetci poznajú ako „tú s tou rukou“. Do študentského života sa zapája len na sociálnych sieťach, no vždy z anonymných profilov. V jedno popoludnie sa Tegan poháda s mamou a utečie v snehovej fujavici z domu. Zašije sa v maličkom múzeu Thomasa Edisona, kde po škole vypomáha.

V múzeu však nezostane dlho sama. Nečakane sa tam zjaví Mac Durant, príťažlivý, talentovaný športovec, miláčik celej školy. Tegan ho vždy neznášala. Mac má zakrvavenú ruku a správa sa čudne. Inokedy sebavedomý chlapec je teraz rozrušený a žiada ju o pomoc. A ani jeden sa nechce vrátiť domov.

Počas nezabudnuteľnej noci odhodia Tegan a Mac masky, za ktorými sa skrývajú pred spolužiakmi a okolím. Odhalia tajomstvá, ktoré dosiaľ nikomu nevyzradili. A hoci úprimnosť k sebe aj k druhým býva oslobodzujúca, občas poriadne zabolí.

Prečítajte si ukážku TU.