Pripravujeme obálku novej knižky

In Novinky
13. júna 2019
2 minút(y) čítania
Rate this post

Ako sa vyrovnať s priepasťou medzi tým, po čom túžime, a tým, čo naozaj môžeme?

 Šestnásťročný Adam je schizofrenik.

Vidí a počuje ľudí, ktorí neexistujú. Rebeku, milé dievča, ktoré mu rozumie, mafiánskeho bosa, ktorý ho ohrozuje, či nahého čudáka Jasona. Zdá sa celkom jednoduché odlíšiť skutočné od neskutočného, ale Adam to pre svoju diagnózu nedokáže.

Odrazu mu svitla nádej. Užíva experimentálny liek, ktorý mu pomáha ignorovať halucinácie. Nastúpi do katolíckej strednej školy, kde o jeho chorobe nikto nič nevie. Na dosah má nové možnosti, dokonca aj lásku. Spolužiačka Maja je pekná, inteligentná, hoci trochu tvrdohlavá, a zamilovaný Adam zúfalo túži byť normálnym tínedžerom, za akého ho priateľka považuje. Lenže liek, ktorý užíva, začína zlyhávať a musí ho vysadiť v tom najnevhodnejšom čase. Adam je odhodlaný urobiť čokoľvek, aby pred Majou uchoval svoje smutné tajomstvo.

 

Julia Waltonová študovala tvorivé písanie na Chapmanovej univerzite. Ak práve nie je zahĺbená do knihy alebo nepečie sladkosti, oddáva sa hlbokej vášni pre gumové cukríky, mechanické perá či raňajky hobitích rozmerov. Žije v Huntington Beach v Kalifornii s manželom a dcérkou.

Slová načmárané na stenách, príbeh chlapca schizofrenika, s vtipom a citlivo vyrozprávaný formou jeho terapeutického denníka, je autorkin úspešný prozaický debut a pripravuje sa aj jeho filmová verzia.

 

Ktorá obálka sa ti páči viac? My sme vybrali tú vľavo. 🙂 Je dynamickejšia a k príbehu krásne pasuje!