Recenzie čitateľov – Na pár krokov

24. marca 2020
3 minút(y) čítania
5/5 - (1 vote)

NA PÁR KROKOV 

Táto kniha vo mne zanechala množstvo emócii. Či už je to radosť, prekvapenie alebo smútok. Taktiež vo mne vzbudila veľké očakávania a obrovskú zvedavosť. 

Mám ju doma už dlhší čas a musím povedať, že som sa najskôr bála jej čítania. Prečítala som si obsah a nevedela som, že tieto dve témy ako teenagerská láska a boj o život by sa dali tak dobre spracovať ako v tejto knihe. Áno, autori spracovali tieto dve stránky života hlavných hrdinov bezchybne.  

Kniha mala veľmi pútavý dej, v ktorom sa hlavná hrdinka snaží získať nové pľúca a vďaka druhému hlavnému hrdinovi, do ktorého sa zaľúbi sa kniha číta veľmi jednoducho a príjemne.  

Nepísali sa tam žiadne nepodstatné veci a dej jednoducho a neprerušene plynul. 

Je to príbeh, kde sa dvaja ľudia milujú aj napriek tomu, že sa jeden druhého nemôžu dotknúť. Ukazuje nám, ako sa dá láska prejaviť aj inak ako cez fyzický dotyk. Milovali sa a to sa ani nikdy nedržali za ruky. Ale vedeli sa navzájom pochopiť a povzbudiť. To dnes veľakrát ľudia nevedia.  

Ukazuje nám, že pri láske fyzický dotyk nemusí byť taký dôležitý. Niekedy sa stačí vedieť úprimne a láskyplne rozprávať. 

 Je to kniha, pri ktorej sa zamyslíte nad životom. Koľko má človek možností, keď je zdravý. Koľko obyčajných vecí nás napĺňa robí šťastným a koľko týchto vecí ako aj obyčajné zdravie niektorým ľudom chýba. Ukazuje nám, čo je v živote najdôležitejšie. To, čo by nemalo byť odoprené nikomu z nás. Zdravie, rodina, priatelia, láska, sny. Hlavná hrdinka vedela snívať amyslím, že aj to je vec, ktorá jej pomohla.  

Koniec bol voľný a otvorený a dáva možnosť si vymyslieť svoj vlastný záver.  

Rada čítam staršie romantické knihy lebo mám pocit, že v tých dnešných už nevedia tú ,,lásku“ tak dobre opísať ako to vedeli vtedy. Táto kniha mi však ukázala, že som sa mýlila a že sa to ešte sále dá. Presvedčila ma, že aj dnešné romantické knihy môžu mať obrovskú myšlienku. 

Nina Kolláriková