YOLi v Panta Rhei Awards 2022

In Iné
6. marca 2023
2 minút(y) čítania
Rate this post

V Panta Rhei Awards 2022 boli v kategórii Mládežnícka kniha roka nominované až dve knihy z vydavateľskej značky YOLi. Konkrétne ide o knihy Nočný motýľ výbornej autorky Niny Protušovej a Klub divných z pera skvelej Kataríny Gulai.

Hlasovať za ne môžete tu – HLASOVANIE PANTA RHEI AWARDS 2022

Zároveň je každý hlasujúci v súťaži o víkendový pobyt v Grand Hoteli Kempinski High Tatras alebo o poukážky v hodnote 30€ na nákup v sieti kníhkupectiev Panta Rhei.

Poďme si spolu osviežiť pamäť a pripomenúť dané knižky:

Nočný motýľ

Nevie, čo je to pokojný spánok. Veď stačilo, aby na chvíľu zabudla na svoj údel, a jej život sa obrátil naruby…

Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Konečne je sama sebou a bolestivé spomienky na strednú školu pomaly blednú. Končí prvý ročník na fakulte žurnalistiky, hlavu má plnú prázdninových plánov, už musí iba spraviť poslednú skúšku a dokončiť článok do univerzitného časopisu. Na všetko je pripravená.

Avšak len do chvíle, keď po neplánovanej nočnej prechádzke natrafí vo svojom byte na nepríjemné prekvapenie.
S pomocou bezstarostného suseda Adriána odkrýva tajomstvá, ktoré poriadne zatrasú jej svetom. Naozaj niekoho vydesil nevinný článok pre školský časopis? Snaží sa ju niekto zmanipulovať alebo jej iba otvoriť oči?

Jedno je isté. Ktosi je presvedčený, že smrť Dorinej spolužiačky nebola nehoda…

Klub divných

Svet je farebný a absurdný, tak prečo sa neprispôsobiť? Počnúc fialovými vlasmi a končiac záľubou v maľovaní kedykoľvek a kdekoľvek, Mia je rozhodne neobyčajnou osobou. Študuje v maturitnom ročníku, no zo života si ťažkú hlavu nerobí. Čas trávi so svojimi uletenými kamarátmi v partii, ktorá neraz priťahuje pohoršené pohľady okoloidúcich. Stabilita bezpečnej bubliny sa naruší, keď Mia spozná tajomnú a tichú Violu. Navyše sa v partii začína to,
čo nepochybne ohrozí jej súdržnosť – láska.