Hra (ukážka)

12. júla 2023
13 minút(y) čítania
Rate this post

Práve máte otvorenú ukážku knihy Hra. Ukážka obsahuje prvú kapitolu. Viac o knihe nájdete na tomto odkaze.

1

Hunter

Večierok je naozaj o ničom.

Asi som mal ostať doma, akurát že „doma“ je to teraz ako na natáčaní reality šou o sestrách Kardashianových. Vďaka trom dievčatám v byte to tam prekypuje estrogénom.

Iste, aj tu v klube Theta Beta Nu vo vzduchu cítiť poriadnu dávku estrogénu, ale tu mám voľnú ruku. Všetky spolubývajúce sú zadané, takže sa ich nesmiem ani dotknúť.

Všetky ženy sú pre teba tabu…

Pravda. Dobrovoľne som sa rozhodol abstinovať a bodka.

Natíska sa mi otázka. Ak človek nemôže vyštartovať po žiadnej študentke na večierku, čo je to za večierok?

Vezmem červený plastový pohár, čo mi spoluhráč Matt Anderson práve strčil do ruky. „Ďakujem,“ zamrmlem.

Odpijem si a zvraštím čelo. Pivo chutí ako voda, ale je to tak asi lepšie. Aspoň mi je jasné, že nemám viac piť. Zajtrajšie rozkorčuľovanie sa začína až o desiatej, ale chcel by som byť na ihrisku o pár hodín skôr. Chcem popracovať na príklepe.

Po katastrofálnom konci minuloročnej sezóny som si zaumienil, že hokej sa strane prioritou číslo jeden. Nový semester sa začína v pondelok, prvý zápas máme budúci týždeň a ja som poriadne namotivovaný. Je len moja chyba, že to Briar minulý rok nedotiahol na národné majstrovstvá. Táto sezóna bude iná.

„Čo na ňu povieš?“ kývne Matt diskrétne smerom k peknému dievčaťu v miniatúrnych šortkách a bledoružovom tielku. Nemá podprsenku a pod hodvábnou látkou sa jej črtajú bradavky.

Naprázdno preglgnem.

Zabudol som ti povedať, že ide o pyžamový večierok? Takže tak. Päť mesiacov som nesexoval a prvé, čo mi v treťom ročníku napadne, je ísť na večierok, kde sú všetky dievčatá sporo oblečené. Nikdy som netvrdil, že mám rozum.

„Je fakt kus,“ poviem Mattovi. „Choď na to.“

„Nuž, aj by som,“ zahundre, „akurát, že upiera zrak na teba.“

„Ja mám zatvorené,“ myknem plecom. „Nech sa páči, choď za ňou a povedz jej to.“ Dobromyseľne ho štuchnem do pleca. „Som si istý, že ťa prijme ako cenu útechy.“

„Ha! Daj sa vypchať. Nebudem hrať druhé husle. Ak neumiera od túžby po mne, radšej si nájdem nejakú súcejšiu. Nemám záujem bojovať o priazeň ženy.“

Preto mám Matta rád. Na ľade je súťaživý, ale mimo neho sa správa celkom slušne. Poznám hokejový život, a viem, že niektorí spoluhráči by bez mihnutia oka hocikomu prebrali frajerku, alebo čo je ešte horšie, robili by to poza jeho chrbát. Hral som s chalanmi, čo berú fanúšičky do radu a navzájom si ponúkajú dievčatá ako cukríky. Majú nulový rešpekt a mizerný úsudok.

V Briari mám však šťastie na úprimných a skutočne priamych ľudí. Iste, žiadny tím sa nezaobíde bez pár kreténov, ale väčšinou sú spoluhráči fajn chlapci.

„Hej, asi to nebude také ťažké,“ poviem súhlasne. „Bruneta vpravo si ťa už predstavuje v posteli.“

Uznanlivo rozšíri hnedé oči a pohľad mu spočinie na slečne plných tvarov v krátkej bielej košieľke. Stretnú sa im pohľady, ona sa začervená, hanblivo sa usmeje a zdvihne pohár na pozdrav.

Matt sa za ňou vyberie, ani nemávne na pozdrav. Nemám mu to za zlé.

Obývačka je plná dievčat v bielizni a chalanov v pyžamách na štýl Hugha Hefnera. Netušil som, že sa treba držať nejakej témy, takže mám na sebe krátke nohavice a biele tielko. Neprekáža mi to. Väčšina chlapov v pyžamách vyzerá aj tak smiešne.

„Bavíš sa?“ Hudba hrá dosť nahlas, ale dievčina ju prekričí. Túto Matt predtým obzeral.

„Áno. Je tu veľa ľudí.“ Myknem plecom. „Celkom dobrý DJ.“

Prisunie sa bližšie. „Som Gina.“

„Hunter.“

„Viem, kto si.“ V hlase jej zaznie náznak sympatií. „Bola som na zápase majstrovstiev konferencie proti Harvardu, keď ti ten debil zlomil zápästie. Nemôžem uveriť, že to urobil.“

Ja áno. Vyspal som sa s jeho frajerkou.

Nechávam si to však pre seba. Aj tak som to nespravil naschvál. Vtedy som netušil, že je to jeho frajerka. Ona však očividne vedela, kto som ja. Chcela sa pomstiť svojmu frajerovi, ale nevedel som o tom, až kým na mňa nezaútočil uprostred druhého najdôležitejšieho zápasu vysokoškolskej sezóny. Víťaz postupuje na Frozen Four, najdôležitejší zápas. Zápästie mi zlomil pri bodyčeku na ľade. Harvardský hajzel mi ho ani nechcel zlomiť, ale stalo sa, a lusknutím prsta som bol mimo hry. Rovnako ako kapitán tímu Nate Rhodes, ktorého vylúčili, lebo sa kvôli mne pobil.

Vrátim sa do reality. „Nebol to bohvieaký koniec sezóny,“ poviem.

Rukou ma chytí za pravý biceps. Mám teraz poriadne svaly. Človek bez sexu si cvičením zachováva duševné zdravie.

„To ma mrzí,“ zapradie Gina. Prstami mi prejde po holej pokožke. Cítim v ruke jemné bodavé teplo.

Skoro nahlas zastonám. Kristepane, som taký nadržaný, že sa mi postaví, keď ma žena hladká po ruke.

Viem, že by som sa jej mal striasť, ale už veľmi dlho sa ma nikto takto nedotýkal. Iba platonicky. Doma sa ma spolubývajúce stále dotýkajú, ale bez sexi podtónu. Brenna ma na chodbe vždy rada len tak pre zábavu potľapká alebo štipne do zadku. Nieže by po mne túžila. Len tak zo špásu.

„Nechceš sa niekam zašiť a porozprávať, alebo čo?“ navrhne Gina.

Žijem na tejto planéte už dosť dlho, takže tuším, kam mieri.

Po prvé, neveľmi sa porozprávame.

Po druhé, uprednostníme „alebo čo“.

Nebolo by to očividnejšie, ani keby Gina nad hlavou držala tabuľu s nápisom SPRAV MI TO! Dokonca si oblízala pery.

Viem, že mám odmietnuť. Predstavím si však, ako doma masturbujem, kým sa moje spolubývajúce dívajú na maratón reality šou The Hills a nie je mi to veľmi po vôli. A tak poviem „jasné“ a nasledujem Ginu.

Skončíme v malej izbe so sedačkou, niekoľkými policami s knihami a stolom pod oknom. Čudné, že tu nikto nie je. Bohovia večierkov sa zľutovali nad mojím asketizmom a pokúšajú ma. Takýmto miestam by som sa mal aktívne vyhýbať. Namiesto toho sedím na gauči a Gina ma bozkáva na krku.

Na ruke cítim jej saténovú košieľku a mne to pripadá ako porno. V poslednom čase som zo všetkého nadržaný. Minule sa mi postavil pri pozeraní reklamy na tupperware, keď tam nejaká baba šúpala banán. Potom ho nakrájala na kúsky a vložila do pastovej nádoby. Pripadalo mi to zvrátené, ale neodradilo ma to, aby som si ho vyhonil na banánovej sexi mamine. Ešte pár mesiacov a vzrušia ma aj nedeľné jablkové koláče spolubývajúcej Rupi.

„Vážne dobre voniaš.“ Gina sa zhlboka nadýchne, vydýchne a jej teplý dych ma pošteklí na krku. Znovu sa na mňa nalepí, ako by mi chcela na krk horúcimi a vlhkými perami vypáliť znamenie.

Mám ju v lone a je to príjemné. Sedí na mne obkročmo, dotýka sa ma stehnami, jej telo odeté v saténovej košieľke je teplé a má pekné krivky. A ja ju musím zastaviť.

Sľúbil som to sebe aj svojmu tímu, aj keď to odo mňa nikto nechcel. Myslia si, že mi šibe, že to vôbec skúšam. Matt mi ani za mak neverí, že keď nebudem sexovať, budem lepšie hrať. Podľa mňa to však môže pomôcť, okrem toho ide o princíp. Zvolili ma za kapitána. Beriem túto zodpovednosť vážne a z vlastnej skúsenosti viem, že mi ženy ľahko pomotajú hlavu. Minulý rok som preto skončil so zlomeným zápästím. Nechcem to zopakovať.

„Gina, ja –“

Preruší ma perami na mojich ústach, bozkávame sa a myseľ sa mi točí na plné obrátky. Chutí ako pivo a žuvačky. Červené lokne jej padajú na plece a voňajú po jablkách. Mmmm, chcem ju celú zjesť.

Jazyky nám tancujú a bozky sú plnšie, horúcejšie. Hlava sa mi točí – bojuje v nej túžba a smútok. Nemyslí mi to. Stvrdol som, až to bolí, a Gina to len zhoršuje tým, keď sa mi šúcha o rozkrok.

Ešte tridsať sekúnd, poviem si. Tridsať sekúnd a zastavím to.

„Tak veľmi ťa chcem.“ Perami sa mi znova prisaje na krk a potom, doriti, strčí ruku medzi nás. Chytí mi penis cez šortky a ja skoro zaplačem od pôžitku. Strašne dlho sa ma tam nikto nedotkol. Je to nenormálne vzrušujúce.

„Gina, nie,“ pozbieram všetku vôľu a odtiahnem jej ruku. Penis zaprotestuje, celé boxerky mám zvnútra vlhké.

Má červené líca a sklený pohľad. „Prečo nie?“

„Ja… dávam si od toho všetkého pauzu.“

„Čože?“

„Sex.“

„A čo s ním?“

„Snažím sa fungovať bez neho.“

„Bez čoho?“ Je rovnako zmätená ako ja nešťastný.

„Bez sexu,“ vysvetľujem sklesnuto. „Tým chcem povedať, že chcem nejaký čas abstinovať.“

Zamračí sa. „Ale… prečo?“

„To je dlhý príbeh,“ odmlčím sa. „Vlastne to vôbec nie je dlhý príbeh. Tento rok sa potrebujem sústrediť na hokej a sex ma priveľmi rozptyľuje. To je všetko.“

Na dlho sa odmlčí. Potom ma pohladí po líci a prejde mi palcom po strnisku na brade. Oblíže si pery a ja sa skoro spravím do nohavíc.

„Nemusíš sa obávať, že by som od toho očakávala niečo viac. Je to len zábava na jeden večer. Tento semester mám šialený a tiež nemám čas na vzťah.“

„Nejde o vzťah,“ snažím sa jej to vysvetliť. „Ide o sex všeobecne. Keď ho raz mám, neviem s tým prestať. Neviem sa potom sústrediť a –“

Znova ma preruší. „Dobre, žiadny sex. Tak ťa len vyfajčím.“

Skoro sa zadrhnem. „Gina –“

„Neboj sa. Spravím sa, kým ťa budem fajčiť. Poriadne ma to vzrušuje.“

Toto je týranie.

Čisté týranie.

Prisahám, že keď chcete niekoho zlomiť vo vojne, posaďte mu do lona nejakú babu, ktorá mu bude rozprávať, že chce len sex bez záväzkov a vyfajčiť ho, lebo ju fajky poriadne vzrušujú.

„Mrzí ma to,“ dostanem zo seba. Vzápätí dokonca dostanem aj Ginu z lona a vstanem. „Nemám sa dobre… som nanič.“

Sedí a len ma tak so zaklonenou hlavou pozoruje. V tvári sa jej zračí nedôverčivosť a hádam aj… vari to nie sú sympatie? Dočerta. Teraz ma za to bezženstvo ešte aj ľutuje.

„Mrzí ma to,“ zopakujem. „A len aby si vedela, si najkrajšie dievča na večierku, a moje rozhodnutie s tebou nemá nič spoločné. V apríli som si dal sľub a chcem ho dodržať.“

Gina si hryzie spodnú peru. Potom sa na moje prekvapenie obdivne zatvári. „Nebudem klamať,“ povie. „Celkom to na mňa spravilo dojem. Veľa chlapov by sa pri mne nedokázalo držať takých zásad.“

„Nie je veľa takých hlúpych chlapov ako ja.“

S úsmevom vstane. „Nuž, Hunter, ešte sa niekedy stretneme. Rada by som povedala, že na teba počkám, ale mám určité potreby. A evidentne sa nezhodujú s tvojimi.“

Usmievajúc sa odpochoduje z izby a ja pozorujem jej sexi zadok.

Prejdem si po vlasoch a potichu vzdychnem. Neviem, či by som teraz mal byť na seba hrdý, alebo sa za tento hlúpy nápad nakopať do zadku.

Väčšinou mi to pomohlo sústrediť sa na hokej. Všetku sexuálnu frustráciu si vybíjam na ľade. Som rýchlejší a silnejší než minulú sezónu, a v každej strele na bránu cítiť skoro až zúfalstvo. Puky triafam tam, kam chcem, akoby som nimi chcel vzdať hold trpiacemu penisu. Potvrdiť mu, že sa neobetoval nadarmo.

Uistím sa, že je to len do konca sezóny. Ešte sedem mesiacov, a to bude presne jeden rok celibátu. A potom sa odmením letom plným sexu. Sexi letom.

Oplzlým dekadentným nekonečným sexi letom…

Bože, už ma nebaví samoukájanie. Iste, neveľmi pomáha vystavovať sa pokušeniu krásnych študentiek z dievčenských spolkov.

Prvý raz po dlhom čase sa neviem dočkať začiatku semestra. Dúfam, že sa budem topiť v povinnostiach. Školské zadania, hokejové tréningy, zápasy, na nič iné sa nesústreďujem. A už žiadne podobné večierky.

Jediná možnosť, ako si zachovať chladnú hlavu a vtáka v nohaviciach, je vyhnúť sa pokušeniu.