Najjasnejšie hviezdy

6. decembra 2021
2 minút(y) čítania
Rate this post

Čítali ste niečo od Anny Todd? Aké máte pocity z jej kníh? Ak ste od nej nič nečítali, chystáte sa?

Vzhľadom na to, že knižku napísala autorka série After, Anna Todd, ktorú som si obľúbila, mala som od tejto knihy podobné očakávania. Musím povedať, že knižka nebola taká, akú som ju možno chcela mať.

Hlavní hrdinovia, Karina a Kael, mi neboli úplne pochuti. Karina mi prišla taká nesmelá, neistá, stále sa samej seba v myšlienkach niečo pýtala. Kael mi zo začiatku prišiel super, tichý, možno nespoločenský mladý muž a vojak, no časom sa prejavoval a niektoré veci, hlavne ku koncu knihy, mi k jeho charakteru skrátka nepasovali.
Už po prvých stranách som spoznala štýl písania Anny Todd. Má totiž poznávacie znaky, ktorými začína knihu a ukončuje ju. Jej štýl mám rada, no na knižke mi viac menej nesedel samotný priebeh deja. Mala som pocit, akoby som zo scény na scénu preskakovala, a nie prirodzene prechádzala.

Romantická linka bola celkom prirodzená aj pomalšia, no niečo mi tam chýbalo. Možno ten priebeh nebol tak dokonalý, ako som čakala, alebo mi tam vadilo niečo iné, sama to neviem vysvetliť.
Niektoré veci tam boli začaté ale nedokončené, no neberiem to ako negatívnu vec vzhľadom na to, že kniha bude mať aj druhý diel. Práve naopak, autorka čitateľov navnadila, aby siahli aj po ďalšom dieli, ak sa chcú dozvedieť, ako to bude ďalej a či sa stane to, čo si myslia.
Koniec bol, samozrejme, otvorený a skončil sa zvratom, ktorý ma naozaj prekvapil.

Chcem sériu čítať aj ďalej, pretože potrebujem odpovede na niektoré veci. Odporúčam vám siahnuť po knižke, pretože sa nie len, že čítala rýchlo, ale nebola zlá. Každému sa páči niečo iné, takže ak mne napríklad príbeh úplne nesadol, neznamená to, že vy si ho neobľúbite. Ja sa teším na druhý diel a som zvedavá, ako sa bude vyvíjať vzťah hlavných hrdinov. 💛

 

Recenzovala: @milujem_knizky