Recenzie čitateľov – Návrh

31. marca 2020
3 minút(y) čítania
5/5 - (2 votes)

Návrh

K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou. V časopise Kamarát som vyhrala jej voľné pokračovanie Omyl, tak som si ju kúpila, aby som mala doma všetky knihy z tejto série, ktoré vyšli po slovensky. Dlho som ju odkladala, keďže ešte nemám vek na takúto literatúru a romány bežne nečítam. Teraz počas voľna som po nej ale siahla a rozhodne to neľutujem.
Najprv som do nej chcela len nahliadnuť. Zistiť ako autorka píše a či ma to bude baviť. No už po pár stranách som sa začítala a nevedela som ju pustiť z rúk. Musela som ju dočítať a bolo mi jedno, že sú dve hodiny ráno. A nebolo tu ani toľko sexuálnych scénok ako som sa obávala.
Hannah aj Garetta som si hneď zamilovala. Páčilo sa mi, že Hannah nebola naivná a prísne nedodržiavala pravidlá, ale bola skôr tvrdohlavá a Garrett nebol typický bad boy, ale už od začiatku bol celkom milý a úplne iný ako som čakala, aj keď slovník mal pestrý. Kapitoly boli písané z pohľadu oboch hlavných postáv, čo mám v knihách s ja-rozprávaním veľmi rada, pretože sa vďaka tomu viem lepšie vžiť do myslenia postáv a neodsudzujem potom ich rozhodnutia. Zo začiatku som mala radšej tie Garrettove, ale postupne mi už bolo jedno koho kapitolu čítam a chcela som len vedieť, ako bude príbeh pokračovať.
Ďalším plusom pre mňa bolo, že sa tu neriešil len ich vzťah, ale aj rôzne rodinné problémy a ťažkosti, s ktorými sa dnešní tínedžeri musia potýkať. Dozvedela som sa aj viac o tom, ako to funguje na vysokých školách v Amerike a o pocitoch hráčov hokeja pred, počas a po zápase. Hokej mám už od malička veľmi rada, preto bolo super o tom čítať.
Jediným románom, ktorý som doteraz čítala bolo After a aj keď sú to skvelé knihy, táto sa mi páčila viac. Môže to byť aj tým, že After má spolu cez 2500 strán a miestami sa dej neskutočne naťahuje a rieši sa tam stále dokola to isté, zatiaľčo táto knižka má len 370 strán, takže dej pekne ubieha a nie sú tu žiadne nudné pasáže. Pokiaľ si chcete prečítať oddychovú, nenáročnú knihu s vtipnými dialógmi, tak vám ju rozhodne odporúčam a dúfam, že sa v slovenčine vydajú aj ďalšie diely tejto série.
@_zacharina_kniznica_