Recenzie čitateľov – Palác klamstiev

26. marca 2020
2 minút(y) čítania
5/5 - (1 vote)

Palác klamstiev

Najviac z doposiaľ prečítaných ma zaujala séria Royalovcov, najviac však tretí diel – Palác klamstiev. Napriek tomu, že dávam prednosť fantasy alebo sci-fi, táto knižka patrí jednoznačne medzi moje najobľúbenejšie. 

Ako aj v predchádzajúcich dieloch, nesmie chýbať láska, vášeň a samozrejmý humor,  a to aj napriek situácii, ktorej musia hlavní hrdinovia čeliť. Prekvapilo ma, keď sa v knižke objavil nádych detektívky, čo však iba pridalo na zaujímavosti knihy a vnieslo do deja kopu napätia. Vzťah a vzájomná dôvera  Elly a Reeda sú opäť testované a okrem hlavnej zápletky rieši hrdinka aj vzťah so svojím novoobjaveným otcom a , samozrejme, typické tínedžerské problémy. Miestami sa mi však zdal dej trochu natiahnutý, kedy som mala pocit, že sa nič nedeje a tiež mi chýbal ten výrazný kontrast spoločenských vrstiev medzi Ellou a bohatými Royalovcami, ktorý bolo cítiť čoraz menej, ale na druhej strane to je pochopiteľné, Ella si nemohla zvykať na vymoženosti sveta bohatých celý život.  

Záver mal pomerne rýchly spád, ale prekonal moje očakávania, všetko sa vyriešilo a ostala som úprimne prekvapená, ako všetko dopadlo. Samozrejme, rozuzlenie prišlo v podobe mimoriadne dramatickej situácie, ale neprišlo mi to prehnané, dokonca by som povedala, že sa tam tá dráma hodila. Vyplávali na povrch aj nové fakty, vďaka ktorým sa podarilo vyjasniť aj veci, ktoré Royalovcov dlho mátali.  

Kniha je písaná z pohľadu ako Elly, tak aj Reeda, čo čitateľovi umožní vidieť situáciu a jej vývin z oboch strán. Knižku vrelo odporúčam, myslím, že sa pri nej nikto nudiť nebude, všetci si prídu na svoje. 

Miriam Gičová