Recenzie čitateľov – Život jedna báseň

26. marca 2020
2 minút(y) čítania
Rate this post

Collen Hoover- Život jedna báseň

,,…keď chýbajú obyčajné slová, svoje city možno najlepšie vyjadriť veršami…“
Anotácia môže vzbudiť dojem, že ide len o ďalšie  teenagerské klišé: hlavnej hrdinke Layken zomrie otec, musí sa presťahovať a zvykať si na novú školu, stretne chalana, s ktorým nemôže byť… Ale to spracovanie😍😍😍 Úžasný štýl písania, dojemné básničky a sympatické postavy. Autor nepotrebuje vymyslieť fantastický svet plný nadprirodzených bytostí, aby sa jeho kniha stala bestsellerom. Aj obyčajný príbeh pochopený a napísaný z iného uhla pohľadu môže chytiť za srdcia milióny čitateľov.
Kniha rozoberá viacero aspektov Laykeninho života (vyrovnávanie sa so smrťou člena rodiny, chlapci, kamaráti, škola…) a vynikajúco opisuje aj vedľajšie postavy. Najradšej som mala Eddie. To bolo také slniečko🌞, pozitívne za každých okolností. A tá oslava jej narodenín s 🎈 bola taká zlatááá💔❤ Mala som slzy na krajíčku a zároveň som sa nevedela prestať usmievať😊  Aj Will bol samozrejme super. Starostlivý, milý, zdvorilý chalan s láskou k poézii😍
Moje pocity sa menili každou stránkou, na jednej som chytala záchvaty smiechu a na ďalšej som revala ako malé decko😭 V knihe neboli žiadne hluché miesta, stále sa niečo dialo, stránky mi mizli pod rukami ani som nevedela ako.
Bola to moja prvá knižka od Collen Hoover a určite mám v pláne si prečítať aj ďalšie knihy od tejto autorky.
Veronika (ig: @_knihovertka_)