Veriť znova

6. decembra 2021
3 minút(y) čítania
Rate this post

Šťastné konce sú iba vo filmoch. V tom má Dawn Edwardsová jasno. Odkedy pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a radšej sa zamerala na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, a hoci už istý čas publikuje poviedky na internete, nik sa o tom nesmie dozvedieť. Ani Dawnini najbližší priatelia o jej záľube netušia. Popravde, všeličo o nej netušia. Rovnako ako Spencer Cosgrove, atraktívny kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Spencer je síce neodbytný, ale Dawn neoblomná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec vlastne nemá veľa dôvodov na úsmev. Spencera viac nevníma len ako zvodcu, na ktorého sa hrá, no postačí to na to, aby poľavila v zásadách?

Čítanie tejto série si nesmierne užívam. Pokračovanie knihy Začať znova ma tak veľmi bavilo, že som knihu zhltla na jedno posedenie.

Veriť znova rozpráva príbeh Dawn a Spencera. Dawn a Spencer sú najlepšími priateľmi dvoch hlavných postáv z prvého dielu. Dawn kvôli svojej minulosti zanevrela na chlapov a zamerala sa na svoj sen. Túži sa stať spisovateľkou, a dokonca istý čas publikovala poviedky na internete pod pseudonymom. Bojí sa, že sa jej budú za jej záľubu smiať, a preto o tom ani jej najbližší nevedia. Spencer je úžasný kamarát, ktorý je však tajne do Dawn zamilovaný. Aj napriek jeho snahe získať si ju mu neoblomne odoláva. No keď odhalí, čo sa skrýva za jeho úsmevom a veselou povahou začne ho vnímať inak. Bude to však stačiť na to, aby obaja zabudli na trpkú minulosť a začali veriť znova?

Už prvé stránky knihy ma vtiahli do deja. Hlavné postavy som si zamilovala už v prvom dieli a čítať ich príbeh ma veľmi bavilo. Štýl písania pani autorky som si nesmierne obľúbila. Kniha je písaná jednoduchým štýlom, ale zato pútavo. Užívala som si opisy vysokoškolského prostredia a života. Dej knihy bol dynamický a plynul jedna radosť. Ja osobne som nenarazila na hluché miesta alebo pasáže, ktoré by ma nebavili. Dialógy boli opäť plné sarkazmu a doťahovania, takže som sa pri čítaní knihy prihlúplo škerila. Trocha som sa bála, že minulosť hlavných postáv bude pôsobiť nereálne, tak ako v prvom diely. V tejto knihe to však nebolo až také zlé a viac som im to verila.

Obe hlavné postavy mi celkom sadli. Spencer sa mi páčil už v prvom diely v tomto som si ho ešte viac zamilovala. Správanie Dawn bolo miestami hlúpe a nelogické. Zaujímavé však bolo, ako autorka pracovala s emóciami. Toľko meniacich sa emócií som už dlho v knihe nezažila. Okrem hlavných postáv som si v tejto knihe obľúbila Sawyer a teším sa na časť s ňou.

Čítanie tejto knihy som si užila a určite plánujem čítať aj ďalšie časti. Autorka v tejto knihe poukázala na to, že aj keď je naša minulosť akokoľvek zlá nesmie nám zabrániť urobiť si krajšiu budúcnosť. 

 

Recenzovala: Miška

https://michabooks.blogspot.com/2021/10/mona-kasten-verit-znova.html