Aj tvoj svet sa môže zmeniť…

By admin
27. júla 2018
2 minút(y) čítania
5/5 - (1 vote)

Občas ľudia zraňujú a ubližujú, lebo sú vystrašení alebo osamelí, alebo zúfalí.

*Šestnásťročná Zander Osbornová žije vo vlastnom svete a očividne sa trápi. Jedného dňa jej rodičia oznámia, že ju prihlásili do tábora Padova, päťtýždňového programu pre problémových tínedžerov. Zander tam nezapadá, alebo si to aspoň myslí. Pre svojich spolutáborníkov má len jedno označenie: blázni. Popri skupinových „zverapiách“ a zakázaných nočných vychádzkach vznikajú nepravdepodobné priateľstvá a štyria tínedžeri postupne odhaľujú svoje tajomstvá.*

Príbeh začína príchodom Zander do tábora Padova, ktorý je určený pre problémové deti. Na otázky, prečo sa tu Zander ocitla, odpovedá strohým – prihlásili ma rodičia. Je ale možné udržať tak obrovské tajomstvo, ak Vám na niekom začne záležať? Ako sa zmení Váš pohľad na svet, ak nájdete skutočných priateľov, alebo nebodaj lásku? To všetko zistíte, ak sa pustíte do čítania.

Autorka vytvorila pútavý príbeh zasadený do dnešnej doby s aktuálnymi problémami mladistvých. Apatia, anorexia, sebapoškodzovanie… a jeden tábor, kde sa snažia riešiť svoje problémy pomocou zverapie.

Chvíľu som sa obávala, či nie som pre tento typ knihy pristará, ale obavy pominuli hneď po prvých stranách. Knihu som prečítala na jedno posedenie. Keby som mala medzi 15-17 rokov, z knihy by som bola celá bez seba. Napriek aktuálnemu veku to však aj tak bolo milé, realistické, oddychové čítanie, ktoré plne odporúčam prečítať ešte do konca leta.

autor: Viki #copravecitam