Jedna cesta vlakom. Dvaja cudzí ľudia.

By admin
27. júla 2018
2 minút(y) čítania
5/5 - (1 vote)

Autorka kníh ako The Romantics či The Last Time We Were Us Leah Konen prichádza s novinkou Láska a iné vykoľajenia, ktorá vychádza aj v slovenčine vďaka Vydavateľstvu Yoli.

Ammy cestuje vlakom na tú najhoršiu a najdramatickejšiu udalosť – na svadbu svojho otca. Noe ide naspäť domov do Hudsonu, aby sa dal dokopy so svojou bývalou priateľkou Rinou. Ich osudy spojí práve vlak spoločnosti Amtrak, ktorý kvôli poruche zastaví v strede ničoho. Noe s Ammy sa rozhodnú dosiahnuť svoj cieľ aj napriek nepriaznivému počasiu a opustia vlak, čím sa ich dobrodružstvo môže začať!

knihomolky

Books are supposed to remind you that life is hard for everyone. That other people have it even worse than you. I know you know, that because you love reading as much as I do.

Ich plán dostať sa do Hudsonu autobusom stroskotá veľmi rýchlo. Zlý smer cesty, obrovské množstvo snehu, zmeškanie posledného autobusu či žiadna taxislužba v okolí. Ich záchranou sa stane požičovňa áut, z ktorej si zoberú posledné voľné auto, ktoré im ponúknu. Aby toho však nebolo málo, na ceste dostanú šmyk, a tak sa rozhodnú stráviť noc v moteli pri ceste. Obaja zmeškajú dôvod svojej cesty, no nájdu niečo oveľa dôležitejšie – lásku.

Príbeh Ammy a Noema som si zamilovala už pri prvých stránkach. Je to presne taká oddychovka, ktorú som hľadala. Nie je tu žiadna zložitá dejová línia, a tak sa kniha stáva naozaj ľahko čitateľnou. Doslova sa dá prečítať na jeden dúšok.

Postavu Ammy, uzavretej čitateľky Murakamiho, ktorá neverí v pravú lásku, som si veľmi obľúbila a v mnohom som s ňou sympatizovala (aj keď za jej správanie voči Noemovi som ju občas neznášala)! Noe ako beznádejný romantik si moje srdce získal okamžite. Práve táto knižka nám čitateľom ukazuje, aké nečakané udalosti a prekvapenia nás môžu postretnúť aj pri obyčajnej ceste vlakom.

autor: knihomoľky  -> www.knihomolky.wordpress.com