Recenzie čitateľov – Nechaj si to pre seba

24. marca 2020
2 minút(y) čítania
Rate this post

Nechaj si to pre seba

Keďže som doteraz čítala hlavne romantické knihy, rozhodla som sa siahnuť aj po inom žánri. A preto som si kúpila knihu Nechaj si to pre seba.
Bol to pre mňa naozaj šok, zrazu množstvo mien, nevedela som sa v knihe zorientovať. Najskôr som sa v príbehu strašne stráca a nebavilo ma to. Možno to bolo mojou nepozornosťou, pretože ma potom kniha začala naozaj veľmi zaujímať. Dúfam, že v budúcnosti si ju pozornejšie prečítam ešte raz. Kniha je o dvojičkách Ellery a Ezra. Môj názor je, že ich autorka pomenovala na rovnaké písmeno, aby si čitatelia mohli lepšie spojiť, že ide o súrodencov. Tento príbeh nie je len o tom, že sa vyšetruje vražda. Títo súrodenci to v živote nemajú ľahké, preto sa možno v tejto knihe nájde množstvo čitateľov, ktorí majú podobní život. Matka závisláčka, deti, ktoré vyrastali bez otca, prestup na inú školu, nové priateľstvá.
Myslím, že tento príbeh je silný hlavne po tejto stránke, že sa v ňom môžeme nájsť.
Kvôli matkinej závislosti museli ísť deti dočasne žiť k starej mame, taktiež každý človek, ktorý prestúpil na inú školu to zo začiatku musel mať ťažké, kým si našiel priateľov, alebo lepšie napísané, spoznal kto je skutočný priateľ. Príbeh sa odohráva v meste, kde je veľa tajomstiev, ktoré na seba nadväzujú. Aj napriek tomu, že veľa vecí na seba nadväzuje nie je jednoduché zistiť, kto je vrah. Autorka ma naozaj celú dobu držala v poriadnom napätí. Na tejto knihe sa mi najviac páčilo to, že krásne pospájala všetky tajomstvá, ktoré sa v príbehu odohrávali. Knihu odporúčam a určite jej dám ďalšiu šancu aj ja. 

Klaudia Smolková