Recenzie čitateľov – Zostaň so mnou – Ak zostanem

31. marca 2020
2 minút(y) čítania
Rate this post

Zostaň so mnou – Ak zostanem

„Niekedy urobíš životné rozhodnutie, a niekedy sa život rozhodne za teba.“ 


Originálne a zlovestné – dve slová, ktoré asi najviac charakterizujú túto krátku knihu o dievčine, ktorá mala pred sebou ťažké rozhodnutie. 

Každý deň urobíme tisíce rozhodnutí: kedy vstaneme, čo si dáme ten deň na seba, s kým pôjdeme na obed, na ktorú električku si nastúpime.. 
Sotva si tieto rozhodnutia uvedomujeme. No máme aj rozhodnutia, ktoré určujú celý náš život.  

Mia sa tiež dostane do situácie, keď si musí vybrať, či ostať alebo odísť.  

Je to ťažká téma, ktorú spisovateľka zvládla bez gýču a realisticky nám predstaví celú situáciu, či už ide o rodinné vzťahy, o lásku alebo o školu. Rozvíri naše vnútro, ale predsa nám dá niečo nové a možno i keď len chvíľku po prečítaní knihy ale verím, že mnoho nás viac bude zamýšľať aj nad jednoduchými rozhodnutiami v našich životoch. Budeme sa zamýšľať viac nad vecami, pre ktoré sa oplatí žiť. Maličkosti každodenného života, ktoré milujeme, lenže si ich ani neuvedomujeme.  

Napriek všetkému si myslím, že nemusí sadnúť každému táto tematika, resp. jej spracovanie. Niektorí čitatelia by možno očakávali viac strán či dlhšie opisy. No táto kniha aj tak stojí za to. Jednoduchý, citlivý príbeh na jedno popoludnie. Tých pár strán si čitateľ rýchlo zhltne a dostane predsa niečo.  

Jeden z tých príbehov, ktorý keď dočítate zosmutniete a zamyslíte sa ako jeden okamih môže zmeniť váš doterajší život a zároveň ste šťastný a spokojný so všetkým čo máte. 

Veľké pozitívum príbehu je aj to, že vlastne do poslednej strany nemôžeme vedieť ako to skončí.  

Tímea Mészárosová